درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

شمارش پردازش ها یا Process Accounting در FreeBSD

0 نظرات
23 بازدیدها
یکی از قابلیتهای مفید موجود در FreeBSD قابلیت شمارش پردازش ها یا Process Accounting است. این قابلیت به مدیر سیستم این امکان را می دهد که پردازش هر کاربر و کل سیستم را شمارش کرده و یک حالت مانیتورینگ را برای سیستم شما فعال می کند و با استفاده از این قابلیت حتی مدیر سیستم می تواند فرمان و برنامه هایی که بیتشر از همه راه اندازی و استفاده شده است را پیدا کند و بر اساس این گزارش تصمیم گیرد که چه منابعی به کاربر اختصاص داده شود.
این قابلیت هم بعد مثبت برای دریافت کردن گزارشها دارد و هم بعد منفی دارد که باری اضافه را به سیستم تحمیل می کند. برای فعال کردن این قابلیت باید فرمان زیر را در سیستم عامل FreeBSD خود اجرا کنید:
# touch /var/account/acct
# chmod 600 /var/account/acct
# accton /var/account/acct
# echo 'accounting_enable="YES"' >> /etc/rc.conf
در خط اول از این فرمان یک فایل برای ذخیره کردن اطلاعات این برنامه در مسیر شاخه account در زیر شاخه Var ایجاد می کنید و در خط بعدی یک سطح دسترسی به فایل ایجاد شده اختصص می دهید. حال در خط بعد با استفاده از فرمان accton فایل ایجاد شده را به برنامه اختصاص می دهید.
برای راه اندازی شدن خودکار در زمان راه اندازی سیستم شما باید مقدار accounting_enable="YES"' را در فایل راه انداز rc.conf قرار دهید. خروجی این برنام در قالبی ذخیره می شود که برای همه قابل درک نیست برای نمایش خروجی آن باید از فرمانی جداگانه به نام lastcomm استفاده کنید تا خروجی دقیق و قابل تفسیری برای شما نمایش داده شود. برای مثال برای نمایش فرمان ls شما باید از فرمان زیر استفاده کنید:
# lastcomm ls 
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow