درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد عابدینی
امتیاز: 88201
رتبه:10
451
172
22
635
سلام دوستان مدیر سایت mabedini.ir هستم. از سال ۱۳۸۱ با سیستم عامل های مبتنی بر BSD کار کردم. مقالات و فیلم های آموزشی در زمینه BSD تهیه کردم. یکی از سیستم عامل های مورد علاقه من OpenBSD است. عاشق کار با سیستم عاملهای متن باز عاشق کار با خط فرمان. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

معرفی روش نصب JumpStart

تاریخ 12 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 312
سلام دوستان
در این بخش قصد دارم شما رو با روش نصب کردن JumpStart سیستم عامل سولاریس رو برای شما معرفی کنم، در یک فیلم آموزشی روش نصب کردن سیستم عامل سولاریس رو در روش های متنی و گرافیکی رو در خدمت شما دوستان بودم، این سیستم عامل یک سیستم عامل حرفه ای است که از روشهای مختلف نصبی استفاده می کند که مخصوص سیستم عامل های حرفه است. یک روشی در نصب سیستم عامل سولاریس وجود دارد که به روش نصب JumpStart معروف است.روش نصب JumpStart یک رابط خط فرمان است که شما را قادر می سازد به طور خودکار چندین سیستم را براساس پروفایل هایی که ایجاد می کنید نصب و یا ارتقا دهید. پروفایلها در این بخش مشخص کننده نیاز های شما برای نصب کردن برنامه و نرم افزار است. در هر پروفایل یک سری خط فرمان وجود دارد که شما می توانید با استفاده از این خطوط فرمان مشخض کنید که چه برنامه ای برای چه پروفایلی است.
در سیستم عاملهای سولاریس Oracle Solaris 10 9/10 یک قابلیت جالبی به نام Auto Registration وجود دارد بعد از نصب شدن و یا ارتقاء پیدا کردن سیستم شما بعد ار ری استارت شدن این اطلاعات به صورت خودکار در سایت اوراکل ثبت شده که برای دریافت کردن کمک به شما در سایر مراحل کمک می کند.
در اولین قدم شما به عنوان مدیر سیستم باید فایلهایی به نام rules ایجاد کنید که هر کدام از این فایلهای به یک پروفایل متصل هستند، این بخش در شکل زیر نمایش داده شده است:
سولاریس

فایل rules فایل متنی است که شامل یک rules برای هر گروه از سیستم ها یا سیستم های تک است که شما می خواهید نرم افزار اوراکل سولاریس را نصب کنید. هر rules یک گروه از سیستم ها را بر اساس یک یا چند ویژگی سیستم متمایز می کند. هر rules همچنین هر گروه را به نمایه پیوند میدهد.
برای راه اندازی کردن این بخش شما نیاز به یک سیستم به عنوان سرور دارید که محل ذخیره کردن فایلهای رول و پروفایلهاست که در شکل زیر این روش را مشاهده می کنید:
سولاریس 10

در چارت زیر شما تمام مراحلی را که نصب JumpStart از آن استفاده می کند را در شکل زیر مشاهده می کنید:
سولاریس3

برچسب ها
ردیف عنوان
1 معرفی روش نصب JumpStart
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید